תמונות מהאתר

שקופית42
Hana shalem  14
resized_IMG_2190.jpg
080b.jpg

מדור מאמרים וקישורים

קישורים וכתבות בנושא חברה וכלכלה

במדור זה נביא קישורים בנושאים מעניינים בנושאי חברה וכלכלה

שיכולים להתקשר גם לדרך החיים שלנו בקיבוץ

מאמרים מקצועיים

לעבודה בתור עצמאי יש יתרונות וחסרונות, אשר לפני שמחליטים על כך בודקים את האפשרויות השונות ומוודאים כי אכן זה מתאים לנו. בשונה משכיר, עצמאי הוא יותר עצמאי תרתי משמע, מה שאומר שהוא הבוס של עצמו, מה שמקשה על רוב השכירים, שמרגישים כי אדם צעיר מהם פוקד עליהם מה לעשות. אך מצד שני, למרות היותו עצמאי, הוא אינו מרוויח את כל ההטבות שהשכיר מקבל, מאחר והוא לא עובד תחת חברה מסוימת שמשתתפת עימו בתשלום הפנסיה, הבריאות וכל היוצא בכך. אדם שעובד בתור עצמאי צריך לפתוח תיק במס הכנסה, במע"מ ובביטוח לאומי ויחד עם זאת צריך לפתוח קרן פנסיה לעצמו ולהפריש את כל האחוזים הדרושים בעצמו, ללא הפרשים מהמעביד.

הגשת הצהרת הון

אין ספק כי עבור העצמאי מדובר בחיים נוחים יותר, כאשר הוא מחליט מתי הוא עובד ומתי לא. עצמאי יכול להיות בעל עסק פרטי, או אפילו פרילנסר שעובד מהבית, אך בכל מקרה כל עובד עצמאי מחויב להגיש בכל שנה דוח שנתי למס הכנסה וכל מספר שנים הצהרת הון למס הכנסה, שם הוא מחויב למלא את פרטי ההוצאות שלו, ההשקעות, הנכסים שלו וכל הון שיש בידיו. מס הכנסה עושה השוואה בין שתי תקופות בהן הוגשה לו הצהרת הון, בכדי לוודא כי אין הפרשי הון בין התקופות, במידה ויהיה הפרש משמעותי, המגיש, יצטרך להסביר את מקורות ההכנסה ואת הסיבה שגדלו.

מילוי הטפסים עם רואה חשבון

בכדי למלא הצהרת הון בצורה הנכונה ולא להיקלע לאי נעימויות מול פקיד השומה, מומלץ לגשת למשרד רואי חשבון ולמלא את הטפסים. יש לערוך רשימה של כל הרכוש הרשום על שם בעל העסק ועל ילדיו, להשוות בין הצהרות הון קודמות, בכדי לראות שהכול תקין ואין הפרשים מסוימים וכי דיווחי ההכנסות מתאימים לשינויים שיש. במידה ולא תצליחו להסביר בצורה משכנעת את ההפרשים, תיאלצו לשלם מיסים גבוהים מאוד, לכן חשוב שתתכוננו מראש לפגישה הזו, בעזרת ייעוץ של רואה חשבון או יועץ מס. מס הכנסה הוא גוף מאוד נוקשה וקפדן, לכן חשוב שתקפידו על כל פרט במילוי הטפסים.

תגובות והערות

לא נכתבו תגובות למאמר זה. היו הראשונים להגיב.

כתבו תגובה או הערה

Only registered users may post comments.

דירוג