מאמרים בנושא הפרטה עבודה ופרנסה

Entries for February 2014

אין סיבה למסיבה // "אבטלה נמוכה? אחיזת עיניים; מייצרים עניים"

אחרי שיושלם תהליך המשכור בקיבוץ במעברות, יסתבר פתאום ששוק העבודה במדינת ישראל אינו בהכרח מחכה לגל "מפוטרים" בתהליך ההתייעלות שיבוצע בענפי השרות של הקיבוץ. מסתבר שאבטלה גלויה וסמויה יש גם בחדרה ונתניה.

כל עובד שלישי בישראל מועסק במשרה חלקית, ומרבית המשרות החדשות הן בשכר מינימום או מתחת לשכר החציוני ■ "ההתמקדות בסך המשרות החדשות היא אחיזת עיניים", אומר האסטרטג זאב רותם, "מספר המשרות הפנויות הקבועות, שלא הולכים בהן הביתה אחרי כמה חודשים, הוא שולי"

לקריאת המאמר לחץ כאן

       לקריאת המאמר... לתגובות...
מיסים וקהילה:
על מיסוי הקיבוץ המסורתי והקיבוץ המתחדש

צילי דגן ואביטל מרגלית

ככל שהחיים הקיבוציים ייטו עוד יותר אל עבר מערכת יחסים שתהא דומה עוד יותר למערכות יחסים שוקיות גרידא, יהיה על מעצב דיני המס לשקול אם ראוי עדיין ליתן משקל כה רב לשייריו של הרעיון הקיבוצי המסורתי, אשר נכון להיום מצדיקים עדיין, לטעמנו, מתן יחס ייחודי גם לקיבוץ המתחדש. ימים יגידו אם הקיבוצים — או חלק מהם — יחזקו את הממדים הקהילתיים או אף השיתופיים והשוויוניים באורחות חייהם או שמא ידגישו דווקא את יחסי השוק התוך-קיבוציים. אפשרות קיומן של תנודות היסטוריות חברתיות כאלה תצריך דריכות רבה יותר מצד מקבלי ההחלטות המעצבים את דיני המס.

לקריאת המאמר לחץ כאן

       לקריאת המאמר... לתגובות...

שכר בכיר בעין המפרץ

נחמן גלבוע


"ועדת הבכירים" בעין המפרץ אישרה העלאה משמעותית בשכרו של מרכז המשק. איש פנסיה בראש, אמציה רייז, טוען כי מי שהתנגד לעדכון תקציב הגמלאים, לא היסס לבקש העלאה בשכרו האישי. השכר שלי לא עודכן במשך שמונה שנים, עונה מרכז המשק

 

הודעה על העלאת שכרו של מרכז המשק של עין המפרץ, מושון בן ארוש, מ-22 אלף שקל ל-28 אלף שקל ברוטו, מעוררת התנגדות אצל חבר הקיבוץ, אמציה רייז, מראשי התארגנות פנסיה בראש, אשר טוען כי מרכז המשק התנגד לעדכון תקציב הגמלאים בקיבוץ עד 2012, ובמקביל ביקש העלאה בשכרו האישי.

לקריאת המאמר לחץ כאן

       לקריאת המאמר... לתגובות...

אליטה שוקעת מחפשת משמעות: הקיבוצים 2014

השכול של 73', השחיתות , המהפך הפוליטי, משבר המניות והדה-לגיטמציה של בגין ריסקו את הקיבוצים באמצע שנות השמונים. עכשיו, אחרי שמנהלת השיקום סיימה את עבודתה, מחפשים במשקים נוסחה חדשה לניהול הקיבוצים. תמונת מצב.

לקריאת המאמר לחץ כאן במעריב לחץ כאן

       לקריאת המאמר... לתגובות...