מאמרים בנושא הפרטה עבודה ופרנסה

Entries for May 2016

 קרן המטבע: העולם נפגע מיישום מוגזם של ניאו־ליברליזם

   הגישה הניאו-ליברלית, שתומכת בפתיחת שווקים להון זר ומתעדפת צמצום חובות, שולטת במערב 30 שנה. כעת דווקא אנשי קרן המטבע הבינלאומית מכים על חטא. במחקר חדש הם טוענים שהגישה, שישראל אימצה בחום, לא תורמת לצמיחה ומגדילה את אי-השוויון.
מה שמחדש, ואפילו מרעיש במאמר שלהם, הוא העובדה שהם מחברים יחד את הנקודות ומגיעים למסקנה הרבה יותר גורפת: חלקים ניכרים מהשקפת העולם שלהם, מהבשורה הניאו־ליברלית שיצאה מוושינגטון אל שאר העולם כתורה מהר סיני, היו פשוט שגויים.

 

אורי פסובסקי כלכליסט

29.05.16, 07:04
       לקריאת המאמר... לתגובות...

מדוע פוליטיקאים משקרים, ולמה הציבור מקבל את זה?

 
פוליטי-מדיני |
 

על רקע התפטרות השר אבי גבאי מהממשלה בטענה כי מאס בשקרים, בקומבינות ובמניפולציות, יצאנו לבדוק מדוע נבחרי הציבור שלנו ובעולם משקרים ללא סוף. פרופ' דן אריאלי, מומחה לפסיכולוגיה ולכלכלה התנהגותית, מסביר כי גם לציבור יש חלק בתופעה: "אנשים הם אידיאולוגים, הם מעריכים את המטרה ומוכנים להקריב את האמת בדרך אליה - והנבחרים מבינים את זה"

לצפיה בכתבה לחץ כאן

       לקריאת המאמר... לתגובות...

רוח עז, מסע אל המהפכה השקטה - הסרט המלא

 
עודכן 21:00 24/05/2016

ניצן הורוביץ יוצא למסע ופוגש את התנועות החברתיות והחלוציות, תנועת דרור ישראל, בוגרי השומר הצעיר, המחנות העולים ועוד, בעקבות אלפי צעירים שפנו לדרך חיים חדשה והחלו במהפיכה השקטה של הקומונות והקיבוצים העירוניים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל

       לקריאת המאמר... לתגובות...