מאמרים בנושא הפרטה עבודה ופרנסה

Entries for July 2015

מהפכת טוויטר הבאה - בשכר?

 ולמה שקיפות היתה תמיד הפתרון לאי־שוויון

שיזף רפאלי

נראה שהתרגלנו לשכר שנקבע לפי מגזר. כבר עשורים אנו שומעים שוב ושוב שנשים, עולים, בני מיעוטים ועוד קבוצות באוכלוסייה משתכרים פחות ממקביליהם שמשתייכים לקבוצת הזכרים־אשכנזים־חילונים. גם כשהתפקיד ודרישותיו זהים, אשה תקבל בממוצע פחות מגבר, בן מיעוטים יקבל בממוצע פחות מבן למגזרי האליטה.
       לקריאת המאמר... לתגובות...

מדיניות עמימות שכר מול שקיפות שכר – מה משרת את הארגון טוב יותר?

סקר שנערך ע"י חברת AllJobs מגלה ממצאים מפתיעים לגבי יחסם של עובדים כלפי מדיניות עמימות שכר בארגון, וכן את יחסם וידיעותיהם לגבי שכר עמיתים ופערי שכר. האם שקיפות שכר היא הפתרון?

מאת: מערכת AllJobs 
תאריך: 21.01.2014 

מממצאי הסקר עולה כי בעוד בארגונים בהם נהוגה מדיניות של עמימות שכר עובדים מרבית העובדים לא יפעלו כנגדה, המדיניות עצמה לא יעילה בגלל שמצד אחד מרבית העובדים כבר מודעים לשכר עמיתיהם וכן בגלל שכאשר הדברים יוצאים החוצה תוך גילוי שאינו רשמי הדבר גורר תגובה חריפה יותר לפערי שכר לא מוסברים.        לקריאת המאמר... לתגובות...

כשכולנו הופכים בודדים יותר – רעיון השיתופיות קם לתחייה

 
מגזין חדשות 10 |
 

השוק הכלכלי החופשי הביא איתו צמיחה חדשנות והתפתחות, אבל גם הוביל לניכור, תחרות ובדידות. עשרות ישראלים החליטו להפסיק את התחרות הבינאישית, ולעבור דווקא לשיתוף פעולה, ממש כמו אז בקיבוץ. על רעיון השיתוף שקם לתחיה - בפרק הרביעי של "לאן כולם רצים"

       לקריאת המאמר... לתגובות...

האם בתי ספר דמוקרטיים מנציחים את הפערים בחברה? מה ניתן ללמוד מהשיעור של יעל ביבר־אביעד

שיטות הלימוד אינן מתאימות לכל ילד וקשות לשכפול, העלויות מופרכות והאידיאולוגיה מסווה אפליה ואי שוויון. כל אלה — כמו גם חשיפתו של סוד משפחתי גדול — הובילו את יעל ביבר־אביעד, שהקימה וניהלה בית ספר דמוקרטי בתל אביב, לעבור מהפך תפיסתי קיצוני. היום היא מלמדת בבית ספר ציבורי בחולון ומאמינה שההפרטה, ולא הממסד, היא הסכנה הגדולה ביותר לחינוך בישראל

       לקריאת המאמר... לתגובות...