תמונות מהתערוכה

תערוכת-חוצות: "גדות שבעמק" - פסטיבל גשרים בנחל 2016

תערוכת-חוצות:  "גדות שבעמק"

במסגרת הפסטיבל ״גשרים בנחל״, מוצגות תערוכות על הגשרים וברחבי פארק אלכסנדר.

 תערוכת-החוצות האמנותית ״גדות שבעמק״ תוצג על גשר המיתרים והיא כוללת תמונות מיצבים ומייצגים.  הפתיחה החגיגית תתקיים ביום שלישי ה- 23.8.2016  בשעה 19.30 התמונות יוצגו עד לאחר תום החגים.

תערוכות נוספות מוצגות בפארק, כוללות הדפסי עבודות של אמנים שהוצגו במסגרת הפסטיבל בשנים עברו, מתחת לגשר הבטון, ובגזיבו שבדרך לבמה.

אוצרת התערוכה: דליה בר-אמוץ

 

התערוכה כוללת הפעם:

* הדפסי ציורים של שרגא ווייל מהשנים 1947 - 1952. 

ווייל, שהיה ממקימי קיבוץ העוגן הממוקם בקרבה לגדות נחל אלכסנדר, הינו אמן אשר התפרס על מכלול יצירה בהקשר תרבותי היסטורי: בתחומי ציור, רישום, הדפס, איור, גרפיקה, עיצוב ופיסול סביבתי ופיסול בתוך חללים אדריכליים.

יצירתו של ווייל הייתה מעוגנת בחברה, התפרסה על פני עשרות שנים והייתה בעלת השפעה רבה, הן בתחום האמנות שצמחה בארץ והן בתחומי המורשת של פני המקום. 

* החומר המוצג בתערוכה מבוסס על ספרו של רון ברטוש ״אמן בחברה״.  צילום ליאת אלבלינג.

 

* רן ברלב, אמן עכשווי המציג על גבי הגשר יצירות שהן ״בין ציור למייצב״. כמו כן, במהלך הפתיחה, ברלב מזמין את הצופים לקחת חלק ביצירה משותפת - על פני ציוריו המוצגים במקום. החומרים יחכו לשותפים בצמוד לגשר.

 

* עילאי אלפרוביץ׳ במייצג תיאטרון מחול, יעלה מופע בצמוד הגשר: ״תנועה במים צלולים״.

 

*  פינת יצירה תתרחש ממש בצמוד לגשר (מצפון), שבה תתקיים הפעלה יצירתית בהשתתפות הקהילה: הציבור מוזמן לצייר במקום על צילומים מעובדים המודפסים על לוחות  pvc במידות 30/30. הצילומים מציגים את הנופים שעל גדות הנחל. התמונות יוצגו בתערוכה מייד במקום. 


צילום ועיצוב התמונות: דליה בר-אמוץ

 

ניפגש על הגשר!

 דליה בר-אמוץ

054-2620156

 

 מפת התערוכה