קדיש
יתגדל ויתקדש יקר האדם,
אשר הלך איתנו במישור
ועוולה לא נמצאה בשפתיו.
ישתבח הקיבוץ בבניו
ששיקעו מחילם ללא חסך,
משחר ילדותם ועד אביב ימיהם
וגמולם - טעם חייהם.
ואם תמו חיים של טעם,
חיי בן שגדל בשדותינו כצמח השדה, 
   
לא נפקד זכר פועלם.
כי דרך נעורים לא תאבד
ותוחלת זיכרון נפלא תעמוד לעד.
כי חוק הוא מאז ומעולם,
שזכר מעשיו של אדם,
יהיו צרורים בצרור החיים
וחתומים בשלשלת המשכם.
קיבוץ מעברות מעלה זכר יקיריו,
במעשה החיים והשלום.
יתגדל ויתקדש אמת האדם.

 

 

גורן עליזה13.2.1945 - 18.3.2012

גורן עליזה

לזכר עליזה גורן

עליזה נולדה בקובנה שבליטא למשפחת דרוסקוביץ ב- 13.2.1945 ונקראה בשם ליזה. בשנת 1967 עלתה לארץ ביחד עם אמה, בעקבות משפחת האם שהייתה כבר בארץ. הן נשלחו לאולפן בקרית שמונה. כשפרצה מלחמת ששת הימים, עברו לחיפה ומשם הגיעה עליזה לאולפן במעברות, בו קבלה מטרזן את שמה החדש: עליזה.

כשהייתה באולפן, נפגשה עם יגאל גורן הקיבוצניק ובנובמבר 1968 התחתנו בחתונה קיבוצית משותפת.

ב- 1971 נולדה בתם הבכורה- טלי, ב- 1973 נולד חנן וב- 1985 נולד אדם.

לעליזה הייתה נוכחות בולטת בכל מקום בו נמצאה. היא שמרה תמיד על הופעה מאד מוקפדת והייתה בעלת חוש אסטטי מפותח. הייתה סקרנות בלתי נדלית בתחומי התרבות והאומנות. הייתה ישרה וישירה מאד באמירותיה, נמרצת ופעלתנית. תמיד במרכז פעילות ועשייה חברתית. בשנת 1981 הייתה סדרנית עבודה ואחר-כך הייתה אחראית על המועדון לחבר. בתקופה זו גם הפעילה את מסגרת הלימודים של "קיבוץ לומד" שזכה להצלחה והערכה רבה. היא בחרה להתקבל לחברות בינואר 1988.

ב- 1990 גויסה למחלקת קליטה בקיבוץ הארצי לקליטת עולים מרוסיה. היא עבדה גם בגרנות ובקיבוץ ארצי במחלקות טכניות בשרטוט, מקצוע אותו רכשה בארץ. עליזה אף הייתה חברה בצוות ועדת תרבות וקבלה על עצמה לבחור את הסרט השבועי שהוקרן בקביעות בימי שלישי בעזרה. תמיד נבחרו מיטב הסרטים של אותה עת וידענו שיש על מי לסמוך.

מקום עבודתה המרכזי והאחרון היה במחלקת הרכש של תרימה. עליזה הייתה מאד גאה בקשרים שיצרה עם הספקים והרגישה שתרומתה חשובה ומשמעותית למפעל.

באוגוסט 2006 בסוף מלחמת לבנון השנייה – הגיעה הידיעה המרה על נפילתו של אדם. עליזה הפסיקה אז לעבוד בתרימה והפנתה את כול כולה למשפחה. מתוך השבר הגדול הצהירה כי היא בוחרת בחיים למען יגאל, הילדים והנכדים. ועד היום בו יכלה להביע את עצמה תמיד קיבלה כל אחד בחום ובחיוניות שלא עזבה אותה עד שחלתה.

ליגאל טלי חנן ובני המשפחה – אנו אתכם באבלכם הכבד. נזכור באהבה את עליזה בדמותה התוססת ומלאת החיים.

יהיה זכרה ברוך

בית מעברות.